Čo priniesol Ježiško, alebo maminka, prečo plačeš?

Určite som to už spomínala. Mám naozaj úžasného syna. Aj keď mi dáva občas poriadne zabrať, je to poklad! Prekvapil ma totiž nielen pred sviatkami, ale i na Štedrý deň.

Prípravy prebiehali klasicky. 23.12 spolu s Leušom sme pripravovali šalát, tento rok mi pomáhal druhýkrát. Manžel zatiaľ osádzal stromček do stojanu. Hrali nám koledy, všade to vonia čerstvým ihličím, no krása.

Večer, po šichte v kuchyni a maratóne rozprávok môj pomocník zaspal a my sme sa s mužom pustili do zdobenia stromčeka. Skončili sme o polnoci, spokojní a v dobrej nálade. Nečudo, veď sme si pritom usrkávali z vianočného punču 🙂

Ráno mal Leušo obrovské prekvapenie – Ježiško ozdobil stromček a večer, po večeri prinesie darčeky. No to ste mali vidieť. Bolo síce náročné ukrývať pre Leom aj mojím mužom všetky koláče, ale tento boj som zvládla! Schovala som ich na balkóne, takže Leovi  sa tam nechcelo ísť kvôli zime a jeho tatovi tiež. O 16:30 sme zacingali na zvonček a už sa hodovalo. Leo všetko poslušne hltal a čakal, kedy sa pôjdeme pozrieť, čo doniesol Ježiško.

Dočkal sa. Manžel ani nestihol dopovedať a Leo už sedel pri strome 🙂 Rozdali sme si darčeky. Všetci sme z nich doslova trhali obaly. V tomto je Leušo po nás oboch – keď sa rozbaľujú balíčky, žiadne balenie neobstojí! Všetko sme rozdali, každý už mal svoje balíčky otvorené. Pod stromčekom bola ešte akási veľká obálka.

Leuško ju vzal do ruky. Otočil sa ku mne a hovorí: „Maminka, toto som ti nakreslil namiesto Ježiška, aby si vedela, že ťa máme s ockom radi.“ V obálke sa schovával krásne namaľovaný obrázok – na plátne, vodovými farbami a zarámovaný. Bol tam Leuško, ja a môj muž, ako sa vraciame z výletu v Tatrách. No, myslím, že som dostala nádherný darček. Tak som si trochu poplakala, Leuško to síce nechápal, ale keď som ho silno vystískala a ponúkla som mu schovávané koláče zistil, že mal úspech.

Obrázok som si hneď zakvačil do chodby, aby ho všetci videli. A mohla som sa pochváliť, čo mi priniesol môj malý Ježiško 🙂

Nástrahy a prekvapenia online sveta, alebo ako babička spoznáva internet

18.12.2012

Keďže som sa rozhodla nakúpiť väčšinu darčekov online, musela som si na to vyhradiť jeden večer… no, zistila som, že jeden večer bude málo, takže som si na to vyhradila hneď večere tri. Z toho jeden z nich mi asistovala svokra, ktorá nás náhodou navštívila…. Našťastie mám so svokrou celkom dobrý vzťah. Rozumieme si, zasmejeme sa spolu, ale samozrejme, nič [...]

Zahajujem paniku!

13.12.2012

Mám napísaný zoznam. To je super, akurát neviem, kedy sa pustím do nakupovania! Takže je na čase zahájiť Vianočnú paniku. Všade okolo už hrajú koledy, bliká výzdoba a mám pocit, že môj muž sa už chystá vypíliť strom. To je všetko pekné, ale má to aj svoju druhú stránku. Zhon, príprava a dohadovanie rodinných návštev. Leuško je samozrejme, vo eufórii [...]

Asi sa pôjdeme pozrieť na šarkany

05.10.2012

Aj keď je už začiatok októbra, dovolenková nálada akosi nechce opustiť našu domácnosť. Moru sme už zamávali, no menšie „výkendovky“ nás stále držia. Veď nakoniec, ešte je relatívne teplo 😉 Pri mojom obľúbenom surfovaní na internete som okrem super receptov na koláče (to je mimochodom moje nové hobby – pečenie) narazila na tento článok. Výborne! [...]

Martin Krchňavý, Martin Kultan, Peter Lednický, Penta

Nie je pravda, že štátne nemocnice sú v strate preto, že dostávajú málo peňazí, bráni sa Penta

19.06.2025 06:00

Podľa nich je opak pravdou, príjmy štátnych nemocníc sú v porovnaní s privátnymi výrazne nadpriemerné.

Taiwan

Ako odstrašiť Peking? Atómová bomba by Taiwanu vo vojne na Čínu nestačila

19.06.2025 06:00

Mohla by sa na Taiwane začať debata o jadrových zbraniach?

vojna na Ukrajine, Kyjev

ONLINE: Putin sa stretne aj so Zelenským, ale až na záver. Taurusy vojnu nezmenia, len zničia vzťahy s Nemeckom, tvrdí

19.06.2025 05:55

Ruské sily majú na Ukrajine „strategickú výhodu“ a neustále postupujú pozdĺž celej línie kontaktu, uviedol Putin. Postup bude pokračovať, dodal.

Irán, Izrael, Bagdad, Irak

ONLINE: Izrael vyzval na evakuáciu okolia iránskeho jadrového reaktora. USA sa pripravujú na možný americký útok na Irán

19.06.2025 05:35

Izraelská armáda vyzvala na evakuáciu v okolí iránskeho ťažkovodného reaktora v Araku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 210845x
Priemerná čítanosť článkov: 16219x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy